Co je thajská masáž?

Thajská masáž je součástí tradiční thajské medicíny. Podobně jako čínská medicína pracuje s energetickými drahami těla. V thajském jazyce je název pro thajskou masáž Nuad bo-rarn. Nuad znamená „masáž“. Bo-rarn znamená „starověký“. V Thajsku je to tedy prastará masáž. Někteří to také překládají jako “stará léčebná cesta.”

 

Jak se thajská masáž liší od jiných forem masáže?

Ve většině forem masáže praktikující používá ruce a někdy i jiné předměty k relaxaci a manipulaci s vašimi svaly. Ležíte na masážním stole a přepínáte mezi lícem dolů a lícem nahoru. Při thajské masáži ale ležíte na podložce na podlaze.

Na thajskou masáž si můžete nechat oblečení. Je důležité nosit pohodlné oblečení volného střihu, do kterého se lze snadno obléct. U jiných forem masáže si obvykle všechno nebo většinu oblečení svléknete.

Jaké jsou výhody thajské masáže?

Thajská masáž má mnoho výhod, protože pomocí různých technik a aplikovaných tlaků se svaly manipulují a redukují napětí a uvolňují endorfiny, které nám pomáhají cítit se dobře. Teorie těchto výhod také spočívá ve vlivu čínské medicíny a filozofie akupresury, které věří, že všichni máme v těle meridiánové linie a podél těchto meridiánových linií jsou rozmístěné akupresurní body. Stimulací akupresurních bodů umožňujete zdravější tok energie. Energie je známá jako Qi nebo Chi.

Mezi hlavní výhody thajské masáže patří:

  • Zlepšená flexibilita a rozsah pohybu svalů pomocí asistovaného strečinku
  • Zvyšuje se průtok krve a podporuje cirkulaci
  • Uvolnění fyzického napětí, úleva od bolesti a bolesti
  • Uvolnění emočního napětí v těle, boj proti stresu a poskytnutí pocitu relaxace
  • Kromě těchto výhod, jako u všech masáží, může stimulace nervů a kožních buněk zlepšit kvalitu pokožky a svalové funkce a přispět k celkovému pocitu pohody.

Na rozdíl od švédské masáže se nepoužívá olej a vaše svaly obvykle nejsou hněteny. Místo toho bude masér používat své ruce, palce, lokty a kolena k protahování, tahání a houpání různých částí vašeho těla. Mohou si na vás dokonce sednout, aby vás natáhli do určitých pozic.

Thajská masáž je celotělová, kde masér klečí nebo stojí na klientovi. Je zaměřena na aplikaci hlubokého tlaku pro zlepšení krevního oběhu, pohyblivosti a dalších. Jedním z klíčových rozdílů mezi thajskou masáží a běžnou masáží je to, že klienti si nechávají oblečení.

Jak často chodit na thajskou masáž?

Jako příjemnou relaxaci můžete absolvovat thajskou masáž, jak často si přejete. Pokud nemáte žádné zdravotní potíže a rádi byste jim předcházeli, stačí návštěva jednou za 2 týdny až měsíc.

Objednejte si svou oblíbenou masáž v našem studiu ještě dnes! Těšíme se na vás!