Masáže a zábaly

Sportovní masáž

Tato rychlá forma masáže je zaměřena výhradně na fyzické tělo a jeho pohybový aparát. Dokáže velice účinně pomoci k rychlé úlevě svalům a uvolnění kůže. Současně stimulují lokální lymfatické dráhy k odplavování odpadních látek a kyseliny mléčné ze svalů, prohřívají a odlepují zatuhlou kůži od svalů, a hloubkově masírují svaly včetně jejich úponů.

Relaxační masáž

Jemná relaxační masáž celého těla pomocí vonných olejů je zvlášť důležitá a příjemná v dnešním uspěchaném světě, kdy je stres považován za hlavní příčinu mnoha fyzických a psychických potíží. Pomocí jemných a pomalých hmatů Vám pomohu od bolesti, napětí ztuhlých a bolavých svalů. Budete se cítit příjemně, klidně a v pohodě.

Čokoládová masáž

Čokoládová masáž stále patří k nejoblíbenějším zážitkovým masážím. Tato procedura začíná peelingem, který zbaví tělo stresu a připraví jej na masáž. Čokoláda se rozpustí v teplém mandlovém nebo kokosovém oleji a tato hmota se rozetře po těle a masáž může začít. Na závěr čokoládové masáže se tělo zabalí do deky a vy budete relaxovat.

 

Reflexní masáž chodidel

Poznejte problém v těle při masáži nohou. Reflexní terapie je pět tisíc let stará metoda péče o zdraví. Pracuje s reflexními body, které se nacházejí na celém těle, nejčastěji se ale využívají reflexní plošky nohou. Stlačováním nebo hlazením reflexní plošky je možné příslušnou část těla cíleně léčit: posilovat, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti.

Klasická masáž

Osvěžující smyslová terapie využívající vůní a léčivých účinků aromatických esencí, čistých přírodních olejů, která přírodní cestou – netoxicky a nenávykově – léčí tělo i mysl jedince. Masáž celého těla uvolňuje svalové napětí a svalové bolesti, posiluje imunitu, minimalizuje únavu, podrážděnost a stres.

Thajská masáž

Podstatou thajské masáže je znalost energetických drah v těle (meridiánů) a reflexivních bodů na nich umístěných. Tyto body protlačuji palci, patou, koleny, předloktím či dlaní a jemně přitom manipuluji s Vašim tělem (thajské masáži se také říká “jóga pro líné”). Tím uvolňuji energii zablokovanou v meridiánech a ulevuji Vám od napětí a bolesti.

Lymfodrenáže a vacupress

Přístrojová lymfodrenáž

Tato metoda je založena na přerušované kompresi končetin a vytváří tlakové vlny, které podporují jak lymfatický, tak žilní systém. Je nejvhodnější jako preventivní terapie u osob vystavených dlouhému stání či naopak sezení, aktivnímu sportovnímu zatížení a u osob s tendencí či dědičností cévní a žilní nedostatečnosti, vzniku křečových žil, revmatických otoků, bércových vředů…

Manuální lymfodrenáž

ZáSpeciální hmatová technika, zaměřená na lymfatický systém kůže a podkoží – tzv. povrchový mízní systém (v končetinách transportuje 80% lymfy). Posiluje vstřebávací a transportní funkci mízního systému podporou lymfomotoriky, kontrakčních schopností lymfatických cév a vnitřních pulzních mechanismů lymfatického systému.

Vacupress

Tento přístroj pracuje na principu podtlakové masáže, která dosahuje vynikajících výsledků při odstraňování celulitidy, zpevnění pokožky problematických partií těla a formování postavy. Je velmi účinný při detoxikaci organismu, vyhlazení a zpevnění pokožky po liposukci, lokálně zvyšuje metabolizmus, což je základní předpoklad pro redukci podkožního tuku a působí preventivně proti otékání a zavodnění nohou. Dochází k lymfatické masáži celého těla. Součástí procedury je intenzivní zábal (bahenní, skořicový nebo čokoládový). Baňkování aktivuje prokrvení svalů, které pak lépe pracují. Pomáhá vyprazdňovat podkožní lymfatické cévy, které lépe odvádějí tuky. Dokonce jsem u mých klientů zaznamenala snížení hladiny cholesterolu.

Reiki

Jednoduchá a přímá terapie, doplňující léčbu klasické medicíny. Citlivým přístupem přináší klid a harmonii tělu, mysli a duši. Princip je založen na přenosu univerzální životní energie, která je všude kolem nás, pomocí rukou. Pomáhá při běžných onemocněních, napomáhá hojení, tlumí bolest. Je užitečná k sebepoznání, rozvíjí citlivost a intuici. Pomáhá navodit duševní rovnováhu a může napomoci při překonání náročné životní situace. Reiki harmonizuje a vyrovnává energetické pole člověka.

Maderoterapie

Maderoterapie je terapie, která zahrnuje aplikaci masáže za použití různých dřevěných pomůcek různých velikostí a tvarů, které jsou speciálně navrženy tak, aby se přizpůsobily různým částem těla.

Je považována za celostní techniku, schopnou stimulovat a vyrovnávat energii, snižovat stres a zmírňovat bolesti svalů a kloubů. Využití této terapie se rozšířilo i pro estetické účely, protože ji lze použít i ke zpevnění a tonizaci těla, k redukci lokalizovaného tuku a k boji proti celulitidě.