Z čeho je depilační hmota složena? Orientální depilační hmota je zcela přírodní produkt, bez přídavku jakýchkoli chemických látek. Je vyrobena z medu, fíků a datlí za přídavku směsi orientálních bylin. Tato hmota minimálně dráždí pokožku. Je v hodná pro alergiky a osoby nesnášející klasické depilační hmoty a chemické depilační výrobky.

Jak se orientální depilace provádí?

Orientální depilační hmota se lehce nahřeje a malá část, asi velikosti ořechu, se přiloží na partii, kde chceme provést depilaci. Hmotu roztáhneme a necháme působit v ní obsažené orientální byliny, které mají tu nejdůležitější funkci a to, že se vstřebávají do pokožky a omezují výrazně další růst chlupu. Poté se hmota jemně začíná rolovat a nabaluje do sebe všechny chloupky i s kořínky. Po depilaci stačí pokožku omýt vodou.

Proč dát přednost orientální depilaci?

Klasickou depilací docílíme pouze vytržení chloupků bez jakéhokoli ovlivnění dalšího růstu. Při strhování fólií s voskem bývá pokožka podrážděná, se začervenáním, citlivá a na některých místech může být stržena či spálena.

Orientální depilace je minimálně bolestivá, je velmi šetrná k pokožce, nealergizuje a je velmi dobře tolerována. Orientální bylinky obsažené v depilační hmotě nejen zklidňují pokožku, ale i působí proti dalšímu růstu chloupků. Depilaci je nutné opakovat po 3 týdnech až po 2 měsících, doba dorůstání chloupků je individuální a je závislá na fázi růstu chlupu, kdy je depilace provedena. Při pravidelných depilacích dochází k celkovému úbytku ochlupení.

K balení orientální depilační hmoty návod a balení špachtlí na depilaci.